PLENEROWA WYSTAWA FLORYSTYCZNA
"PŁYWAJĄCY OGRÓD"
8 - 9 maja 2010 r. Wały Chrobrego w Szczecinie

Partnerem Wydarzenia jest Miasto Szczecin Floating Garden

Ekscesy nieokrzesanych promieni słonecznych. Potajemne przemykanie cieni. Paciorki wilgoci rozkruszające światło. Wietrzne niepokoje przenikające materię. Zieleń bezdomna, zieleń sarkastyczna, zieleń bez pretensji. Molekuły gron, eksplozje baldachów, zawieruchy kłosów. Duch wyobraźni, duch nieokiełznany, duch duszy. Nieroztropne kolory, bezwstydnie obnoszące się po płaszczyznach i przestrzeniach...

Malutkość człowiecza tak się ma do mądrości i wszechmocy natury, jak oczy twoje, wzrok twój, wyobraźnia twoja do rzeczy, z której więcej pojmujesz, niż jest.

Wstąpić w "Pływający ogród" - być może nie jest marzeniem pierwszym, lecz z pewnością nie uprzytomnionym. A skoro los ofiaruje już taką okazję, należy do niego wejść, rozgościć się i doświadczyć realności idei towarzyszącej naszemu miastu.

Obiekty i instalacje florystyczne - duże formy roślinne wpisane w niepowtarzalną, magiczną przestrzeń Wałów Chrobrego, stworzone specjalnie na potrzeby wystawy przez kilkunastu florystów, z wykorzystaniem tysięcy kwiatów (w tym gatunków egzotycznych i rzadko widywanych w naszym mieście), pokazujące ich widzenie "Pływającego ogrodu", odkrywające pojemność, wieloznaczność i inspiracje płynące z hasła "Pływający ogród" - oto co czeka wszystkich, którzy wybiorą się w tych dniach na Wały Chrobrego.

Mamy przyjemność polecić i zaprosić Państwa na II Plenerową Wystawę Florystyczną "Pamiętajcie o ogrodach" Pływający ogród - Szczecin, Wały Chrobrego, 8 - 9 maja 2010 roku.


© FM Firma Marketingowa Robert Szyjanowski