patroni medialni

TVP SZCZECIN KURIER SZCZECIŃSKI POLSKIE RADIO SZCZECIN FLORUM NASZ DOM I OGRÓD Forumkwiatowe.pl Wizjonerzy Zielen miejska

"Pamiętajcie o ogrodach" III Plenerowa Wystawa Florystyczna "Pływający Ogród"
Inspiracja: Grawitacje i nieważkości

14 - 15 MAJA 2011 WAŁY CHROBREGO w SZCZECINIE
PARTNEREM WYDARZENIA JEST MIASTO SZCZECIN
FLOATING GARDEN

Nieważkość w niezmierzonych przestrzeniach Wszechświata jest stanem powszechnym, w którym z rzadka zdarzają się perełki grawitacji. Grawitacja dająca swą szczodrobliwością prawo istnienia nam i kwiatom, to już zjawisko tyleż szczęśliwe, co efemeryczne. Uczyńmy z tego bezwstydną radość!

Czyż grawitacja, która czyni z nas tych, którymi jesteśmy; która sprawia, że jesteśmy - nie jest tylko pretekstem, przyczyną dla postrzegania nieważkości...? W polu działania grawitacji zdarzyć się może to, co już znamy, czego doświadczamy - poza nią, w nieważkości - dzieją się rzeczy, z którymi potajemnie obcujemy tylko dzięki wyobraźni. Tu nic nie jest oczywiste, jednak musi podlegać niewzruszonym prawidłom ziemskich ograniczeń i naszej fantazji.

Zmierzyć się na inwencję z ciążeniem, zwyciężyć talentem bezwładność, opowiedzieć formą, kwiatem, barwą Grawitacje i nieważkości, to zadania których podejmą się zaproszeni przez nas znani i cenieni floryści szczecińscy jak również wybitni twórcy tej dziedziny z Polski.

Tegorocznej wystawie towarzyszyć będzie ekspozycja prac egzaminacyjnych autorstwa dyplomowanych florystów - słuchaczy Podyplomowych Studiów Florystyka działających przy Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Będą to pierwsze egzaminy tej rangi w rejonie. Do tej pory tylko Warszawa i Kraków były gospodarzami podobnych wystaw prac dyplomowych studentów florystyki. Słuchacze studiów zaprezentują swoje widzenie GRAWITACJI i NIEWAŻKOŚCI w wyjątkowych kompozycjach i obiektach floralnych.

Wystawa i wszyscy współtworzący ją autorzy niewątpliwie przyciągną tłumy zwiedzających i zwrócą uwagę całego środowiska florystycznego na Szczecin, który w tych dniach stanie się stolicą florystyczną Polski.

Zapraszamy Państwa na III Plenerową Wystawę Florystyczną "Pamiętajcie o ogrodach" "Pływający ogród" - Szczecin, Wały Chrobrego, 14 - 15 maja 2011 roku.


© FM Firma Marketingowa Robert Szyjanowski