patroni medialni

TVP SZCZECIN
POLSKIE RADIO SZCZECIN
KURIER SZCZECIŃSKI Portal Florystyczny Portal Florystyczny Ogrodnik
  • Monika Bębenek - gość specjalny
  • Monika Bębenek

    Od 1999 roku prowadzi Kwiaciarnię Zielona Gęś. I Wicemistrz IV Międzynarodowych Mistrzostw Florystycznych Polski, mistrz florystyki, międzynarodowy sędzia sztuki florystycznej, członek komisji sędziowskich egzaminów florystycznych i mistrzowskich w Polsce, członek komisji sędziowskiej na V Międzynarodowych Mistrzostwach Florystycznych Polski w Poznaniu. Założycielka szkoły Kwitnące Horyzonty – Edukacja Florystyczna w Opolu. Prowadzi wiele szkoleń, warsztatów florystycznych i autorskich pokazów. Organizatorka plenerów florystycznych U stóp św. Wojciecha w Opolu. Współpracuje z mediami, publikuje w branżowych pismach w Polsce i za granicą.

  • Magdalena Birula - Białynicka - gość specjalny
  • W 2002 roku rozpoczęła edukację zawodową, a w 2004 roku uzyskała dyplom mistrza florystyki w warszawskiej Szkole Florystycznej Małgorzaty Niskiej. W tym samym roku rozpoczęła działalność w ramach założonej firmy pod nazwą Pracownia florystyczna Wrzosowisko (Warszawa). W 2007 roku w Amsterdamie uzyskała tytuł międzynarodowego sędziego sztuki florystycznej FLORINT oraz zdobyła prestiżową nagrodę I Wicemistrza Polski na V Międzynarodowych Mistrzostwach Florystycznych Polski w Poznaniu. Szkoliła się m.in. pod okiem takich nauczycieli jak: Gregor Lersch, Stas Zubov, Peter Hess, Marijus Gvildjus, Max van der Sluis, Anette Kamping. Od 2004 roku nieprzerwanie prowadzi szkolenia, warsztaty i pokazy florystyczne w całej Polsce - do ważniejszych można zaliczyć Targi Polagra - Poznań 2003, Targi Horti Expo - Warszawa 2006, Targi Gardenia - Poznań 2007, hurtownia Róża - Katowice 2010, Rynek Hurtowy Elizówka – Lublin 2009, Ogród Botaniczny w Łazienkach – Warszawa 2008 - 2011, Targi Ogrodnicze Genua (Włochy) 2011 oraz wystawy tematyczne – m.in. wystawy w oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie (2007 -2011), Wystawę Tulipanów w Wilanowie (2008 - 2011), Święto róży w Kutnie (2006 - 2010), Święto Kwiatów w Ogrodzie Botanicznym UW (2008 - 2011) i inne. Autorka wielu publikacji florystycznych, zarówno prac jak i cykli artykułów poradnikowych, z których do najważniejszych należą: Floral Art Annual 2008/2009 i 2010/2011, Bukiety, Florum, NDiO Flora, Floristika (Czechy), Floristika (Portugalia). Od 2009 naucza i współtworzy szkołę Kwitnące Horyzonty – Edukacja Florystyczna w Opolu. Do sukcesów można zaliczyć również coroczny udział w plenerze florystycznym U stóp św. Wojciecha - Opole (2010, 2011), Pokaz Przyjaciół Kwitnących Horyzontów - Opole 2009, 2012.

    Oprócz działalności edukacyjnej i pracy jako florysta, podejmuje się wyzwań zawodowych wychodzących poza codzienny schemat. Przykładem tego może być przygotowanie projektu oraz nadzór nad wykonaniem dywanu kwiatowego z logo polskiej prezydencji w UE (czerwiec 2011). Zajmuje się także projektowaniem i aranżacją stoisk wystawienniczych na targach oraz realizacją ekspozycji wystawowych (m.in. Wystawa Tulipanów w Wilanowie).

    Poza tytułem zawodowym w dziedzinie florystyki, posiada dyplom uprawniający do nauczania technik filcowania uzyskany w Stowarzyszeniu Akademia Łucznica.

  • Tomasz Max Kuczyński - gość specjalny
  • Mistrz florystyki.
    Absolwent Akademii Florystycznej Marioli Miklaszewskiej w Warszawie.
    Mistrz Polski juniorów we florystyce 2005/2006.
    Międzynarodowy Mistrz Polski juniorów we florystyce 2010/2011.
    II Wicemistrz Europy we florystyce juniorów 2010.
    I Wicemistrz Polski 2012.
    Jest także laureatem wielu konkursów w Polsce i za granicą m.in. Grand Prix w konkursie O różę wiatrów w Szczecinie, pierwszego miejsce w konkursie podczas Święta Róży w Warszawie oraz drugiego miejsce na Oasis Rainbow we Francji. „Plenerowa Wystawa w Szczecinie? LUBIĘ TO! :) i zawsze chętnie tu wracam!”

  • Piotr Salachna - gość specjalny
  • Założyciel i kierownik Podyplomowych Studiów Florystyka na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, gdzie po obronie doktoratu został zatrudniony na stanowisku adiunkta w Pracowni Roślin Ozdobnych. Dyplomowany mistrz florystyki, zwycięzca I Mistrzostw Florystycznych Pomorza Zachodniego, medalista IV Międzynarodowych Mistrzostw Florystycznych Polski, międzynarodowy sędzia florystyki, egzaminator OKE dla zawodu florysta, rzeczoznawca MEN ds. florystyki, członek Stowarzyszenia Florystów Polskich. Jest współautorem pierwszego w kraju programu nauczania dla zawodu florysta oraz autorem kilkudziesięciu artykułów na temat roślin i florystyki publikowanych w czasopismach branżowych (Florum, Flora, Hasło Ogrodnicze) i na portalu forum.kwiatowe.pl. Od 2007 r. współpracuje z prestiżową szkołą florystyczną - Akademią Marioli Miklaszewskiej. W ramach popularyzacji florystyki udzielił kilkudziesięciu wywiadów dla prasy (Kurier Szczeciński, Gazeta Wyborcza, Głos Szczeciński, Moje Miasto), radia (Polskie Radio Program 1, Radio Zet) i telewizji (TVP 1, TVP 3, TVN, TVR). Swoje prace prezentował na wielu wystawach, m.in. w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie (lata 2002-2005), w Łazienkach Królewskich w Warszawie (2005), w Muzeum Narodowym w Szczecinie (2007), na wszystkich edycjach Plenerowej Wystawy Florystycznej Pamiętajcie o ogrodach na Wałach Chrobrego w Szczecinie (lata 2008 - 2012). Bierze czynny udział w rozwoju polskiej florystyki, w ostatnim okresie (lata 2012 - 2013) był autorem pokazów florystycznych w Berlinie (targi Grüne Woche), Poznaniu (targi Gardenia), Katowicach (hurtownia Róża), Turzy Śląskiej (centrum florystyczne Rekpol), honorowym gościem wystawy Święta Róży w Kutnie, sędzią VII Międzynarodowych Mistrzostw Florystycznych Polski, przewodniczącym państwowej komisji egzaminacyjnej czeladniczej i mistrzowskiej w zawodzie florysta w Warszawie i Krakowie, komisarzem wystaw Magiczna Choinka oraz Niewiele trzeba by czuć się lepiej. Wystarczy 1 % w Galerii Prezydenckiej Urzędu Miasta Szczecin.

  • Piotr Sekunda - gość specjalny
  • Jeden z czołowych polskich florystów, w którego pracach widać wpływ sztuki nowoczesnej, architektury i design’u. Umiejętność osiągania wyjątkowych efektów za pomocą autorskich metod potrafi łączyć z wysoką jakością i zaskakującą precyzją. Pasja do rzemiosła, kreatywność oraz artystyczna intuicja są dla niego metodą projektowania mistrzowskich form. Na co dzień zaskakuje połączeniem materiałów naturalnych z bardzo nowoczesnymi, a także znajduje miejsce dla tych nietypowych. Często wystarczy chwila, aby wskazał, czy nowo obrany kierunek będzie działał, czy też nie. Choć podąża za światowymi trendami, to jego prace ciągle pozostają wyjątkowe i oryginalne.
    Mistrz Florystyki oraz Międzynarodowy Mistrz Polski 2012 we Florystyce.

  • Magdalena Maria Bielecka
  • W świecie roślin i zasad ich komponowania w otoczenie tkwi już od dawna. Absolwentka architektury krajobrazu i florystyki na ZUT w Szczecinie. Swoim zamiłowaniem do roślin dzieli się na co dzień z uczniami i słuchaczami kształcącymi się w zawodzie: architekt krajobrazu (ZSCKR im. W. Witosa w Boninie) i florysta (Cosinus). W Plenerowej Wystawie Florystycznej Pamiętajcie o ogrodach bierze udział po raz czwarty, gdyż ma tu możliwość rozwijania swojej pasji oraz zdobywania kolejnych doświadczeń zawodowych. "Najwięcej radości sprawia mi, kiedy ludzie dostrzegają piękno przestrzeni wzbogaconej roślinami, które powodują, że świat nabiera barw tęczy."

  • Agnieszka Czech
  • Florystka, inżynier architekt krajobrazu. Absolwentka Podyplomowych Studiów Florystyka na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. I Wicemistrz Polski w kategorii juniorów na VII Międzynarodowych Mistrzostwach Florystycznych Polski. Od dwóch lat bierze udział w Plenerowej Wystawie Florystycznej Pamiętajcie o ogrodach na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Aktywnie uczestniczy w konkursach i wystawach florystycznych, takich jak Magiczne choinki czy Niewiele trzeba, by czuć się lepiej - wystarczy 1%. Prezes Studenckiego Koła Naukowego Florystów ZUT w Szczecinie.

  • Monika Dłużyk - Marciniak, kwiaciarnia Pod żółtą różą
  • „Prowadzę kwiaciarnię Pod żółtą różą, współpracuję z czasopismem Florum, organizuję florystyczne wystawy , prowadzę warsztaty dla dzieci, biorę udział w programach telewizyjnych, piszę florystycznego bloga, tworzę kwiatowe kreacje, bawię się landartem, biorę udział we florystycznych prezentacjach, projektuję kwiatowo wnętrza - i wciąż zastanawiam się, co jeszcze mogłabym zrobić?!! Bo nic mnie tak nie napędza życiowo, jak nowe florystyczne wyzwania!!”

  • Maja Anna Felińska
  • "Praca twórcza przepełnia moją codzienność, a odkrywanie możliwości aranżacyjnych, jakie daje świat roślin, jest dla mnie niesamowitą przygodą. Prywatnie jestem żoną i mamą dwóch synków; zawodowo muzykiem, dekoratorką wnętrz i florystką. Pracuję z młodzieżą i dziećmi prowadząc warsztaty kreatywne i zajęcia artystyczne. W 2011 roku brałam udział w wystawie Magiczne choinki w Urzędzie Miasta Szczecin, natomiast w Plenerowej Wystawie Florystycznej Pamiętajcie o ogrodach uczestniczę po raz drugi."


  • Katarzyna Gad
  • Czynna florystka od trzech lat. W czerwcu br. ukończy Podyplomowe Studia Florystyka na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Uczestniczka Ogólnopolskich Konkursów Florystycznych w Kurozwękach w 2010 i 2011 roku. W ubiegłym roku wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Florystycznym Różane fascynacje i zajęła w nim III miejsce. Obecnie jest przedstawicielem regionalnym Stowarzyszenia Florystów Polskich w województwie zachodniopomorskim oraz wykładowcą i instruktorem praktycznej nauki zawodu florysta.

  • Agnieszka Barbara Gostomczyk
  • "Wszyscy żyjemy pod tym samym niebem, ale nie wszyscy mamy ten sam horyzont", a ja wciąż swój horyzont przesuwam jak najdalej, bo "Mając wolność, kwiaty, książki i księżyc, któż nie byłby w pełni szczęśliwy" (Oscar Wilde). Na co dzień nauczycielka biologii, florystyki oraz przedmiotów zawodowych architektury krajobrazu. "Wszystkie te dziedziny są moją wielką pasją i niemal całym życiem".

  • Marta Helena Grdeń, kwiaciarnia Klimaty
  • Doświadczenie florystyczne zdobywała podczas wieloletniej pracy zarówno w kwiaciarniach polskich, jak i renomowanych kwiaciarniach berlińskich. Ukończyła studia na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Akademii Rolniczej w Szczecinie (kierunek: Ogrodnictwo) oraz Podyplomowe Studia Florystyka ZUT w Szczecinie. Brała udział w Plenerowych Wystawach Florystycznych Pamiętajcie o ogrodach na Wałach Chrobrego w Szczecinie oraz pokazach, jak np. Gala Ślubna Retro w Muzeum Techniki w Szczecinie. Współpracowała z Ambasadorem marki Glazel przy tworzeniu looku wiosennego 2012 roku. Stawia na indywidualność i niepowtarzalność aranżacji. Duża wyobraźnia, wrażliwość na formę i kolor, łączenie naturalnego piękna kwiatów z różnym, często zaskakującym, materiałem odzwierciedlają indywidualność jej stylu. Jej prace znalazły się w magazynach MAKE-UP trendy i PRESTIŻ, a także w ekskluzywnym albumie PAŁAC KOLORÓW. MAGIA MAKIJAŻU. Połączenie zamiłowania do kwiatów z pasją tworzenia pozwalają jej na prowadzenie z powodzeniem kwiaciarni Klimaty.

  • Iwona Kalinowska
  • "Kwiaty, natura, góry – to pasje które dominują w moim życiu. Florystyka to dla mnie życie i przygoda już od kilku lat, a liczne zajęcia szkoleniowe - w tym zajęcia z osobami niepełnosprawnymi, które są wspaniałe - dają mi możliwość uczenia innych oraz ogromną satysfakcję. Ludzie i kwiaty - to połączenie sprawia mi radość. Od dwóch lat jestem również związana z Centrum Edukacji OMNIA jako nauczyciel zajęć praktycznych".

  • Katarzyna Kryś, kwiaciarnia Możliwości
  • Prowadzi kwiaciarnię Możliwości "... Wszystko co występuje w naturze, ciąg dalszy ma w naszej kwiaciarni...". Do współpracy przy tegorocznej wystawie zaprosiła Katarzynę Nowerską.






  • Anna Kubiak, kwiaciarnia Zielona Moda
  • Architekt krajobrazu. Od 2012 roku właścicielka kwiaciarni i pracowni Zielona Moda w Szczecinie. Ukończyła Akademię Rolniczą w Szczecinie - kierunku Architektura Krajobrazu oraz planowanie przestrzenne na Politechnice Wrocławskiej. W Plenerowej Wystawie Florystycznej Pamiętajcie o ogrodach bierze udział po raz piąty. Jako architekt pracuje w zawodzie 5 lat.



  • Joanna Kwaśny
  • "Z kwiatami związana jestem od dzieciństwa, ale branżę znam przede wszystkim od strony handlowej, w związku z działalnoœcią prowadzoną przez rodziców. Natomiast florystyka to zainteresowanie i czysta przyjemnoœć. Jestem absolwentką Podyplomowych Studiów Florystyka ZUT w Szczecinie".





  • Krystyna Malman - Bodnar
  • Na stałe związana z Plenerową Wystawą Florystyczną Pamiętajcie o ogrodach. Mgr PW i P Uniwersytetu Szczecińskiego. Florystka z dwoma wygranymi konkursami florystycznymi w Roosendaal w Holandii. Kocha malarstwo, jej ulubiony malarz to Rembrandt Harmenszoon van Rijn, dzięki któremu zaczęła malować. Z zamiłowania podróżnik podążający zawsze w stronę orientu. Wielka miłośniczka zwierząt - od lat po cichu je ratuje i zawsze będzie. Apeluje, by zwracać uwagę na los bezdomnych zwierzaków - same nie dadzą sobie rady.

  • Małgorzata Nowicka, pracownia florystyczna Margaret's Flowers
  • W świecie roślin od dziecka, w świecie florystyki od dwóch lat. Słuchaczka II roku Podyplomowych Studiów Florystyka ZUT w Szczecinie. Uczestniczka warsztatów i pokazów florystycznych prowadzonych przez czołowych florystów z Polski i Europy. Od pół roku prowadzi własną pracownię florystyczną Margaret’s Flowers. W ofercie ma także warsztaty dla dzieci i dorosłych. Pierwsza fascynacja (fotografia) pozwala jej na uchwycenie i zatrzymanie piękna roślin. W Plenerowej Wystawie Florystycznej Pamiętajcie o ogrodach bierze udział po raz drugi.


  • Alina Sendłak, Rękodzielnia Dmuchawce
  • „Jako Alina Sendłak   nie po raz pierwszy biorę udział w Plenerowej Wystawie Florystycznej Pamiętajcie o ogrodach, ale debiutuję jako Rękodzielnia Dmuchawce. Właśnie otworzyłam firmę, która zajmuje się tym, co kocham robić - tworzeniem kompozycji kwiatowych, filcowanych szali, witraży… drut i patyki też są dobrym materiałem do tworzenia. Własna firma jest moim ogromnym sukcesem, a reszta to wielka niewiadoma…”




  • Rafał Staszczyk, kwiaciarnia Plantacja
  • Florysta, z florystyką związany od 1995 r., absolwent Polskiej Szkoły Florystycznej. Prowadzi kwiaciarnię Plantacja. Wielokrotny uczestnik poprzednich edycji Plenerowej Wystawy Florystycznej Pamiętajcie o ogrodach..




  • Janusz Wilas
  • Ukończył biologię środowiska, posiada państwowy dyplom mistrza florystyki, egzamin na florystę zdał z 1. lokatą. Wygrał Ogólnopolski Konkurs Florystyczny Dla Leona w Bydgoszczy. W 2012 roku był gościem Święta Róży w Kutnie. Zasiada w państwowej komisji egzaminacyjnej czeladniczej i mistrzowskiej (kadencja 2012-2017). W Szczecinie był autorem pokazu Kwiatowe Rewolucje podczas 14. Targów Ogród – Zielony design w Szczecinie (MTS) oraz brał udział w wystawach: Pamiętajcie o ogrodach, Magiczne Choinki, Niewiele trzeba, by czuć się lepiej. Wystarczy 1%. Jako instruktor praktycznej nauki zawodu prowadzi w Niemczech terapeutyczne zajęcia florystyczne dla młodzieży w ramach funduszy unijnych. Obecnie pisze doktorat o wykorzystaniu roślin ozdobnych w leczeniu chorób nowotworowych na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie; wyniki doświadczeń prezentuje w monografiach i na międzynarodowych konferencjach naukowych.

  • Aleksandra Wilczyńska
  • Ukończyła Uniwersytet Szczeciński - kierunek filozofia, absolwentka Podyplomowych Studiów Florystyka na ZUT. Interesuje ją literatura, filozofia, podróżowanie. Florystyka to jej pasja, gdyż granice wyznacza wyobraźnia, a inspirację dostarcza natura. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuje w kwiaciarni 4 Pory Roku w Gryfinie.






  • OMNIA Centrum Edukacji - praca zbiorowa: Dorota Grzybowska, Paulina Jeziorna, Joanna Leończyk, Malwina Łukasz, Agnieszka Nowakowska, Natalia Romaszkin, Renata Stodulska
  • Szkoła istnieje od 2010 roku. Dyrektorem jest Pani Małgorzata Kokot-Kowalewska. Nasi słuchacze, to pasjonaci florystyki, pełni pomysłów i pasji, którzy na zajęciach poznają tajniki tworzenia kompozycji kwiatowych. Udział w Wystawie jest dla nich nowym doświadczeniem, które umożliwi im sprawdzenie swoich umiejętności i pozwoli szerzej spojrzeć na florystykę. Tegoroczna praca powstanie przy udziale: Doroty Grzybowskiej, Pauliny Jeziornej, Malwiny Łukasz, Natalii Romaszkin, Renaty Stodulskiej, Joanny Leończyk i Agnieszki Nowakowskiej, a nad całością wykonania będą czuwać nauczyciele: mistrz florystyki Iwona Kalinowska i florystka Maja Felińska.

  • Kwiaciarnia Galeria Nastrojów – praca zbiorowa: Dorota Jarzyna, Małgorzata Zioło, Anna Bujna, Katarzyna Szulc
  • Działamy na rynku od 2007 r. w CH STER w Szczecinie. Od początku pracujemy w stałym zespole, który tworzą (na zdjęciu od lewej):



    Dorota Jarzyna - absolwentka Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, właścicielka kwiaciarni, "zakręcona" na punkcie wianków pod każdą postacią.

    Małgorzata Zioło - absolwentka Wydziału Ogrodnictwa ZUT. Uwielbia naturę i stonowane kolory. Jej prace są odzwierciedleniem tego, co piękne w przyrodzie. Kocha podróże w najdziwniejsze miejsca Ziemi - od najdalszych zakątków Norwegii po niebezpieczne wulkany.

    Anna Bujna - absolwentka Wydziału Ogrodnictwa ZUT. Jej bukiety to woda i ogień w jednym. Lubi eksperymentować i zestawiać ze sobą najdziwniejsze kwiaty i kolory... a klienci są zachwyceni. Na pewno jest to też wynikiem jej miłości do "kolorowych" krajów: Egiptu, Indii, Maroka...

    Katarzyna Szulc - absolwentka Wydziału Ogrodnictwa Akademii Rolniczej w Szczecinie. Każdą inspirację do tworzenia bukietów i przepięknych kompozycji czerpie z "lasu". Wszystko, co naturalne, potrafi w nieoczekiwany i misterny sposób wpleść między kwiaty i stworzyć coś niezapomnianego. Mimo subtelności i wrażliwości kocha jazdę na motorze, skoki na bungee, kajaki, no i podróże...

  • Aleksandra Pawłowska, Alicja Pelc, Magdalena Sterna - praca zbiorowa
  • Aleksandra Pawłowska - studentka ostatniego roku ogrodnictwa na szczecińskim ZUT. Od ponad roku słuchaczka szkoły florystycznej. "Florystykę traktuję jako hobby, podobnie jak tworzenie biżuterii. Te dwie pasje rozwijają wyobraźnię, pozwalają wyrazić siebie, ale także uczą pokory." Drugi raz uczestniczy w Plenerowej Wystawie Florystycznej Pamiętajcie o ogrodach.

    Alicja Pelc - studentka zarządzania i inżynierii produkcji, słuchaczka szkoły florystycznej, scraperka. Uwielbia podróżować i twórczo wykorzystywać czas. W Plenerowej Wystawie Florystycznej Pamiętajcie o ogrodach uczestniczy po raz drugi. Prowadzi blog: kreat-ura.blogspot.com






    Magdalena Sterna - pasję do kwiatów odkryła w sobie już w najmłodszych latach. Bliższa styczność z florystyką zaczęła się dwa lata temu. W Plenerowej Wystawie Florystycznej Pamiętajcie o ogrodach uczestniczy po raz drugi.

  • Podyplomowe Studia Florystyka ZUT - praca zbiorowa: Dagmara Bądkowska, Urszula Fajerska, Katarzyna Gad, Ewa Jarmakowicz, Aleksandra Matuszczak-Dziok, Małgorzata Nawrocka-Pęzik , Małgorzata Nowicka, Jolanta Waszkiewicz, Marta Wierzbicka
  • Dagmara Bądkowska - rodowita szczecinianka. Wykształcona ogrodniczka, zarówno w teorii jak i praktyce. Związana z kwiatami od zawsze, w kwiaciarni pracuje przeszło 10 lat. Słuchaczka II roku Podyplomowych Studiów Florystyka w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Wielką satysfakcję czerpie z rozwoju swoich umiejętności podczas nauki - w szkole, jak i w pracy zawodowej.




    Urszula Fajerska - pochodzi z Barlinka. Od 2007 roku prowadzi salon sukien ślubnych Amelia oraz firmę zajmującą się dekoracją imprez okolicznościowych. Obie branże to jej ogromna pasja. Dzięki przenikaniu się obu działalności ma okazję i przyjemność dobrać pannie młodej nie tylko suknię, ale również dopasować bukiet, który zawsze jest zwieńczeniem stylizacji ślubnej. W 2010 roku rozpoczęła się jej przygoda z florystyką. Ukończyła dwa szkolenia florystyczne pod kierunkiem Katarzyny Grety Szymkowiak. Aktualnie rozwija swoje zainteresowania oraz umiejętności na Podyplomowych Studiach Florystyka w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. W czasie wolnym prowadzi warsztaty florystyczne z dziećmi oraz rozwija swoją pasję tworząc własne modowo - florystyczne stylizacje.

    Ewa Jarmakowicz - absolwentka Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie – kierunek Ogrodnictwo. Obecnie słuchaczka Podyplomowych Studiów Florystyka ZUT. Wzięła udział w wystawie florystycznej Niewiele trzeba, by czuć się lepiej. Wystarczy 1%. Dawniej podziwiająca i zafascynowana pracami florystów na wystawach Pamiętajcie o ogrodach – dziś uczestniczka kolejnej edycji :)

    Aleksandra Matuszczak-Dziok - absolwentka Akademii Rolniczej w Poznaniu, słuchaczka Podyplomowych Studiów Florystyka ZUT. Na co dzień nauczycielka biologii w Zespole Szkól Ekonomicznych w Zielonej Górze. "Moją pasją życiową jest przede wszystkim rodzina oraz kreowanie najbliższego otoczenia z wykorzystaniem bogactwa natury. W życiu kieruję się mottem Pasja daje radość życia".




    Małgorzata Nawrocka-Pęzik - florystka z zamiłowania. Słuchaczka II roku Podyplomowych Studiów Florystyka ZUT w Szczecinie. Magister inżynier ogrodnictwa. Technik architektury krajobrazu.


    Jolanta Waszkiewicz - absolwentka Akademii Rolniczej w Szczecinie (ogrodnictwo, kształtowanie terenów zieleni), słuchaczka II roku Podyplomowych Studiów Florystyka ZUT w Szczecinie. Na co dzień nauczycielka Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 16 im. Jana Pawła II w Szczecinie. Brała udział w tegorocznej wystawie w Urzędzie Miasta Szczecin Niewiele trzeba, by czuć się lepiej. Wystarczy 1%. W wystawie Pamiętajcie o ogrodach uczestniczy po raz pierwszy.


    Marta Wierzbicka - pochodzi z Torunia. "Ukończyłam historię o specjalności archiwistycznej na UMK w Toruniu. Od 7 lat mieszkam i pracuję w Szczecinie. Swoją przygodę z florystyką rozpoczęłam dwa lata temu. Obecnie jestem słuchaczką II roku Podyplomowych Studiów Florystyka ZUT w Szczecinie. W tegorocznej wystawie Pamiętajcie o ogrodach uczestniczę po raz pierwszy".


mecenat

FLOATING GARDEN

partnerzy wydarzenia

ZWIK Stowarzyszenie Florystów Polskich Hotel Ładoga MULTIKWIAT TARGET TARGET Fleuriada

© FM Firma Marketingowa Robert Szyjanowski