- Tomasz Max Kuczyński
- Katarzyna Greta Szymkowiak
- Piotr Salachna
- Marek Kucharski
- Agnieszka Mitko-Kominek
- Magdalena Maria Bielecka
- Michał Czapiewski, Piotr Małolepszy
- Monika Dłużyk-Marciniak, Kwiaciarnia Pod żółtą różą
- Maja Felińska, Pracownia Otwarta
- Agnieszka Barbara Gostomczyk
- Agnieszka Grabowska-Ziętek, Pracownia florystyczno-rękodzielnicza Kwiatostan Umysłu
- Emilia Kapka-Czerwińska, Pracownia Florystyczna Artemi
- Monika Klimowicz
- Łukasz Krytkowski, Zielony Kombinat
- Anna Kubiak, Kwiaciarnia Zielona Moda
- Małgorzata Makarewicz
- Katarzyna Kryś, Kwiaciarnia Możliwości
- Krystyna Malman-Bodnar
- Małgorzata Nowicka, Maria Szałańska (współautorka), Kwiaciarnia Weranda
- Alina Sendłak, Rękodzielnia Dmuchawce
- Rafał Staszczyk, Kwiaciarnia Plantacja
- Janusz Wilas
- Aleksandra Wilczyńska, Kwiaciarnia Pod aniołami
- Agnieszka Zawadzińska, Rafał Piechocki, Katedra Ogrodnictwa ZUT Szczecin
- Praca zbiorowa: Aleksandra Pawłowska, Alicja Pelc, Magdalena Sterna
- Policealna Szkoła Cosinus - Florystyka - prace zbiorowe pod kierunkiem Łukasza Krytkowskiego Florystyka to wyzwania - i takie wyzwanie podjęły uczennice szkoły policealnej Cosinus, kierunku florystyka. Patrząc na zrealizowane prace, należy wiedzieć, iż mimo skromnego doświadczenia i pierwszego tak poważnego wystąpienia florystycznego, chcą one pokazać swoimi pracami świeżość pomysłu, odwagę tworzenia dużych kompozycji i wielką chęć, by to doświadczenie przekuć w coraz to lepsze prace, tak aby cały czas podnosić poziom zachodniopomorskiej florystyki.
- Szczecińska Szkoła Florystyczna - praca zbiorowa pod kierunkiem Mirelli Okińczyc-Zuwalskiej oraz Magdaleny Kiszczeńskiej: Renata Dąbrowska, Aurelia Fabiańska, Janina Lisowska, Monika Nowosielska, Karolina Rakszewicz, Koralia Sperczyńska, Małgorzata Zemełka-Paś
- Studenckie Koło Naukowe Florystów, ZUT Szczecin - praca zbiorowa pod kierunkiem dra Piotra Salachny: Wojciech Senderek, Bożena Wieczorek, Łukasz Wierzbiński W ramach działalności Koła studenci poznają zasady kompozycji florystycznych, pomagają przy wykonywaniu dekoracji z roślin na uroczystości swojej uczelni, uczestniczą w sesjach kół naukowych przygotowując wystawy oraz prowadzą badania naukowe dotyczące roślin ozdobnych.
- Podyplomowe Studia Florystyka ZUT w Szczecinie - praca zbiorowa pod kierunkiem dra Piotra Salachny: Ilona Bartłomiejska, Anna Krzywiec, Beata Kulig, Ewa Kusińska, Magdalena Matusiak, Edyta Polakowska, Karolina Pazoła, Sylwia Stasiak, Małgorzata Ulanowska-Dylik, Karolina Wolert

Jest absolwentem Akademii Marioli Miklaszewskiej w Warszawie, ukończył wiele kursów florystycznych u polskich i zagranicznych mistrzów. Posiada wykształcenie plastyczne, studiował także architekturę wnętrz. Startował w wielu konkursach, brał udział w wystawach. Obecnie prowadzi wiele szkoleń i pokazów w całej Polsce i to daje mu najwięcej przyjemności i satysfakcji.
Nagrody i osiągnięcia:
Międzynarodowy Mistrz Polski Juniorów we Florystyce 2005/2006;
Międzynarodowy Mistrz Polski Juniorów we Florystyce 2010/2011;
II Europejski Wicemistrz Juniorów we Florystyce 2011;
I Międzynarodowy Wicemistrz Polski we Florystyce 2012/2013;
II miejsce na Międzynarodowym Konkursie OASIS RAINBOW 2012;
Mistrz Polski we florystyce w kategorii seniorów 2014/2015;
I miejsce w konkursie na najbardziej innowacyjny pomysł podczas EUROFLEURS 2011.
Jest także oficjalnym ambasadorem firmy OASIS.

Magister ogrodnictwa, wykwalifikowana florystka, nauczyciel branżowy, dyplomowana Mistrzyni Florystyki oraz właścicielka firmy Gretaflowers, która działa na rynku polskim oraz zagranicznym od dziesięciu lat. W życiu uparcie dąży do celu, uwielbia nowe wyzwania i szybką jazdę na rolkach, nie lubi bezczynności. Jest laureatką wielu konkursów i uczestnikiem wielu pokazów i wystaw. Do swoich największych osiągnięć zalicza uzyskanie tytułu Wicemistrza Polski podczas VIII Międzynarodowych Mistrzostw Florystycznych Polski oraz realizację dekoracji kwiatowych na pierwszą oficjalną wizytę Jego Królewskiej Mości Króla Wilhelma Aleksandra i Jej Królewskiej Mości Królowej Maximy. Od niemal sześciu lat uczy florystyki i tę część florystyki uwielbia. Jest szczęśliwa, że łączy pasję z rozwojem zawodowym.

Międzynarodowy sędzia florystyki, dyplomowany mistrz florystyki, adiunkt na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, kierownik Podyplomowych Studiów Florystyka ZUT. Dwukrotny laureat Międzynarodowych Mistrzostw Florystycznych Polski. Pełni funkcję egzaminatora OKE na państwowych egzaminach zawodowych. Przewodniczy komisji nadającej tytuły mistrzowskie w zawodzie florysta w Warszawie, Krakowie i Szczecinie. Współautor pierwszego w kraju programu nauczania dla zawodu florysta oraz autor kilkudziesięciu artykułów na temat roślin i florystyki publikowanych w czasopismach branżowych i na portalu forum.kwiatowe.pl. Od kilku lat uczy przedmiotu rośliny ozdobne w najlepszej szkole florystycznej w Polsce - Akademii Marioli Miklaszewskiej. Swoje prace prezentował na wielu wystawach, m.in. w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie (lata 2002 - 2005), w Łazienkach Królewskich w Warszawie (2005), w Muzeum Narodowym w Szczecinie (2007), na wszystkich edycjach Plenerowej Wystawy Florystycznej Pamiętajcie o ogrodach na Wałach Chrobrego w Szczecinie (lata 2008 - 2014). Był autorem pokazów florystycznych w Polsce i za granicą. Pełnił rolę przewodniczącego jury VIII Międzynarodowych Mistrzostw Florystycznych Polski. Ostatnio podnosi kwalifikacje uczestnicząc w warsztatach z najlepszymi florystami świata

Mistrz florystyki, Wicemistrz Dolnego Śląska. Brał udział w II Międzynarodowych Mistrzostwach Florystycznych Polski. Autor i uczestnik licznych wystaw florystycznych, w tym międzynarodowych, prezentacji plenerowych (Szczecin, Opole, Wrocław) oraz land artu. Wykładowca w szkole Kwitnące Horyzonty - Edukacja Florystyczna w Opolu. Prowadzi szkolenia, warsztaty (np. cykliczne w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu) - w tym dla dzieci i seniorów oraz pokazy florystyczne (np. Targi Gardenia, hurtownia Róża). Współpracuje z czasopismem Nasz dom i ogród - FLORA. "Florystyka to dziedzina sztuki, w której mogę spontanicznie wyrażać siebie poprzez grę form, kształtów oraz barw - od tworzenia małych kompozycji, delikatnych drobiazgów po duże formy przestrzenne, w tym plenerowe. Moim konikiem jest susz roślinny. Sztuką jest dawanie roślinom drugiego życia".

Mistrz florystyki, sędzia florystyczny, członek komisji sędziowskich egzaminów florystycznych i mistrzowskich w Polsce. Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych, Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i Szkoły Florystycznej Małgorzaty Niskiej. Od 2004r. jest właścicielką Pracowni Florystycznej we Wrocławiu. Współpracuje z wieloma uznanymi florystami z Polski i Europy. Prowadzi pokazy, szkolenia, organizuje wystawy i warsztaty, pisze o florystyce, szkoli nauczycieli oraz prowadzi zajęcia z arteterapii. Jest nauczycielem florystyki w Europejskiej Szkole Zawodów Artystycznych w Bukowcu. Od 2005 roku na stałe współpracuje z czasopismem Nasz Dom i Ogród - FLORA. Od trzech lat na rynku we Wrocławiu organizuje plenerową wystawę Pokaz rusałek i świtezianek.

Absolwentka architektury krajobrazu i Podyplomowych Studiów Florystyka ZUT w Szczecinie. Swoim zamiłowaniem do kreowania za pomocą roślin przestrzeni - małych i dużych - dzieli się na co dzień z uczniami ZSCKR im. W. Witosa w Boninie. W wystawie florystycznej Pamiętajcie o ogrodach, dzięki której ma możliwość rozwijania swojej pasji oraz zdobycia kolejnych doświadczeń zawodowych, bierze udział po raz piąty.

Michał Czapiewski - absolwent studiów inżynierskich na kierunku Architektura i Urbanistyka na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym, uczestnik kursów Polskiej Szkoły Florystycznej oraz wielu innych szkoleń o tematyce florystycznej. Obecnie student studiów magisterskich na kierunku Architektura i studiów inżynierskich na kierunku Budownictwo. Od lat związany z rodzinną kwiaciarnią, którą obecnie prowadzi wspólnie z mamą. W swoich pracach łączy umiejętności florystyczne z wiedzą inżynierską, tworząc swoistą kompilację form architektonicznych z formami florystycznymi. W jego pracach widoczne jest wzajemne przenikanie się tych dwóch dyscyplin.

Piotr Małolepszy - absolwent studiów magisterskich na kierunku Budownictwo (Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie). Obecnie pracuje w biurze inżynieryjnym zajmującym się konstrukcjami związanymi z energetyką wiatrową. W wolnym czasie aktywnie udzielający się w słupskiej kwiaciarni. Jego pasją jest przenikanie form organicznych do inżynierii lądowej i odwrotnie - form inżynieryjnych do florystyki.

Wraz z mężem, ceramikiem, stworzyła w Szczecinie autorską kwiaciarnię - galerię Pod żółtą różą. Kocha kwiaty i psy, ale psy bardziej. Autorka florystycznego bloga, w którym przez pryzmat swojej kwiaciarni patrzy na świat i ludzi. Twierdzi, ze potrafi oczarować kwiatami :)

Otwarta, kreatywna i uparta. "Nie boję się wyzwań. Projektuję wnętrza, układam kwiaty i prowadzę warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych. W 2013 założyłam Pracownię Otwartą (wnętrza, kwiaty i warsztaty), w której odmieniam i dopieszczam wnętrza moich klientów. Na co dzień siłę daje mi wsparcie najbliższych. Kocham uczyć się i stale podnoszę swoje kwalifikacje. Dla mnie jakość tkwi w szczegółach, dlatego dbam o precyzję wykonania każdego zlecenia. Marzę o kursie mistrzowskim i nawiązaniu współpracy, która w pełni wykorzysta mój potencjał twórczy. Mam na koncie tytuł II Wicemistrza w I Krajowych Mistrzostwach Florystycznych Pomorza Zachodniego. Pamiętajcie o Ogrodach to stały punkt w moim kalendarzu od 2012 roku. W wolnych chwilach prowadzę blog i fanpage, na który serdecznie zapraszam: www.pracownia-otwarta.pl.

Na co dzień nauczycielka biologii, architektury krajobrazu i florystyki w ZSCKR w Boninie. "Wszystkie te dziedziny są moją wielką pasją i niemal całym życiem. Wszyscy żyjemy pod tym samym niebem, ale nie wszyscy mamy ten sam horyzont, a ja wciąż swój horyzont przesuwam jak najdalej, poznając wciąż nowe formy i sposoby na wyzwolenie swojej artystycznej duszy".

Architekt krajobrazu, dyplomowana florystka - absolwentka Podyplomowych Studiów Florystyka ZUT w Szczecinie. Z kwiatów i drutu ozdobnego zrobi prawie wszystko. Entuzjastka biżuterii i kreacji floralnych. Obecnie realizuje autorskie projekty pod szyldem pracowni florystyczno-rękodzielniczej Kwiatostan Umysłu, której jest właścicielką. W tym roku drugi raz na wystawie florystycznej Pamiętajcie o ogrodach - to raczej pewne, że nie ostatni.

Właścicielka Pracowni Florystycznej Artemi. Absolwentka Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej oraz Podyplomowych Studiów na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska na Politechnice Poznańskiej. "Swoją przygodę z kwiatami rozpoczęłam od uczestnictwa w jednym z kursów prowadzonych przez Polską Szkołę Florystyczną w Poznaniu. Rozwijanie pasji spowodowało, iż w zeszłym roku ukończyłam Podyplomowe Studia Florystyka ZUT w Szczecinie. W Plenerowej Wystawie Florystycznej Pamiętajcie o Ogrodach mam przyjemność uczestniczyć po raz drugi. Bez kwiatów, architektury oraz tańca bardzo ubogi byłby dla mnie świat".

"Ja - z powołania i wykształcenia dyplomowana florystka, składająca się z miliarda części osobowość, która uwielbia wpatrywać się wieczorami w migoczące światła miast i w pędzące po niebie chmury, szukająca ciągle ciszy i spokoju, dusza lekko artystyczna, niepokorna, uśmiechnięta i bywa, że pyskata."

"O sobie pisać najtrudniej, bo u mnie, jak w prawdziwym twórczym kombinacie, łączy się wiele pasji: florystyka, architektura krajobrazu, muzyka w swojej średniowiecznej odmianie, projektowanie grafiki, podróże rowerowe i samochodowe i w tym samym momencie, gdy śpiewam chorał z Projektem "Wschód - Zachód", myślę o kwiatach dla narzeczonych, opracowuję plakat dla znajomych z Rowerowego Szczecina, przygotowuję testy dla uczennic florystyki i próbuję załadować wszystkie kwiaty do mojego garbusa. Wszystko to połączone w Zielonym Kombinacie, który tuż po wystawie należy sprawdzić, począwszy od strony zielonykombinat.blogspot.com, poprzez facebookowy fanpage, kończąc na wizycie w moim punkcie stacjonarnym. Zapraszam!!!"

Architekt krajobrazu. Od 2012 roku właścicielka kwiaciarni i pracowni Zielona Moda w Szczecinie, w której można oglądać obrazy z roślin oraz inne niepowtarzalne kompozycje roślinne. Ukończyła Akademię Rolniczą w Szczecinie - kierunek Architektura Krajobrazu oraz planowanie przestrzenne na Politechnice Wrocławskiej w 2011roku. W Plenerowej Wystawie Florystycznej Pamiętajcie o ogrodach bierze udział po raz szósty.

Florystyka przez wiele lat była moją pasją i odskocznią od codzienności. Od dwóch lat pracuję wśród kwiatów. Moje hobby stało się moim zawodem. Praca w kwiaciarni daje mi wiele satysfakcji. Dodatkowo prowadzę zajęcia florystyczne - współpracuję z przedszkolami, szkołami i klubami dla dzieci. Roześmiane buzie małych kwiatowych czarodziei to największa nagroda i motywacja do dalszej pracy i dzielenia się swoją pasją z innymi

Prowadzi Kwiaciarnię Możliwości. Wszystko co występuje w naturze ciąg dalszy ma w naszej kwiaciarni. "W Plenerowej Wystawie Florystycznej Pamiętajcie o ogrodach bierzemy udział już siódmy raz. I po raz kolejny naszym mottem będzie przekazanie emocji poprzez kwiaty". W wykonaniu pracy udział bierze także Katarzyna Nowerska.

Jest pedagogiem z wykształcenia, ale jej pasją jest sztuka. Florystyka, piękno kwiatów, orientalne podróże, ratowanie zwierząt oraz malarstwo flamandzkie są jej najbliższe. Jest związana od samego początku z wystawą florystyczną Pamiętajcie o ogrodach. Dwa lata z rzędu wygrała konkurs florystyczny w Roroosendaal w Holandii. Zajęła się też malowaniem farbami olejnymi, ale to dopiero początek...

W świecie roślin od dziecka, w świecie florystyki od czterech lat. Absolwentka Podyplomowych Studiów Florystyka ZUT w Szczecinie. Uczestniczka warsztatów i pokazów florystycznych prowadzonych przez czołowych florystów z Polski i Europy. Od trzech lat prowadzi własną pracownię florystyczną: Margarets Flowers, a od 1,5 roku Kwiaciarnię Weranda. Pierwsza fascynacja (fotografia) pozwala jej na uchwycenie i zatrzymanie piękna roślin. W wystawie florystycznej Pamiętajcie o ogrodach bierze udział po raz czwarty.

Maria Szałańska

Obcowanie z przyrodą daje dużo siły i radości. Rodzinne - i nie tylko wypady - pod hasłem GDZIE NAS OCZY PONIOSĄ, prowokują i inspirują do działania. I tak już kolejny raz mam zaszczyt wziąć udział w wystawie dla pasjonatów patyków i kwiatów - florystów.

Z florystyką związany od 20 lat. Absolwent Polskiej Szkoły Florystycznej w Poznaniu. Od 9 lat prowadzi kwiaciarnię Plantacja w Szczecinie. Wielokrotny uczestnik wystaw i konkursów florystycznych. Prowadzi zajęcia z florystyki i organizuje warsztaty florystyczne.

Doktorant Katedry Ogrodnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Na co dzień zajmuje się badaniem związków biologicznie czynnych w roślinach ozdobnych. Dyplomowany mistrz florystyki. Łączy pracę naukową z pasją.

Filozof - florysta. Skończyła filozofię na Uniwersytecie Szczecińskim i Podyplomowe Studia Florystyka na ZUT w Szczecinie. Nabytą wiedzę i umiejętności wykorzystuje m.in. w kwiaciarni Pod aniołami w Gryfinie, której jest właścicielką. Pasja stała się sposobem jej zawodowego spełnienia. "Lubię to, czym się zajmuję - granice kreatywności wyznacza wyobraźnia".

Agnieszka Zawadzińska - doktor habilitowany, wykładowca Podyplomowych Studiów Florystyka. Prowadzi zajęcia dla studentów na kierunkach Architektura Krajobrazu i Ogrodnictwo na ZUT w Szczecinie, miłośniczka ogrodów botanicznych i tropikalnych roślin ozdobnych.

Rafał Piechocki - mistrz florystyki, sekretarz Podyplomowych Studiów Florystyka ZUT, na co dzień pracownik Katedry Ogrodnictwa na ZUT w Szczecinie, pasjonat Szczecina, miłośnik rowerowych wycieczek i egzotycznych podróży.



Szkoła Cosinus zaprasza absolwentów szkół dających wykształcenie średnie (także bez zdanego egzaminu maturalnego). Nauka w szkole trwa rok i obejmuje również praktyki zawodowe. Po ukończeniu szkoły można prowadzić kwiaciarnie i usługi florystyczne.



















