patronat medialny

TVP SZCZECIN POLSKIE RADIO SZCZECIN KURIER SZCZECIŃSKI
 • Monika Bębenek
 • Od początku niepokorna, poszukująca innowacyjnych rozwiązań, krok po kroku samodzielnie tworzyła swoją drogę w pracy z kwiatami. Organicznie związana z otaczającą ją naturą i czerpiąca z niej wszelkie inspiracje. Lubi podejmować wyzwania - w swoich pracach podejmuje dyskurs z najbliższą jej sztuką współczesną i dizajnem. Rzadko wyraża się w formie obiektu, preferując opcję instalacji. Równie ważne dla niej są klasyczne formy bukietu, jak i rozbudowane realizacje artystyczne. W pracy ceni kontekst wynikający z połączenia wyjątkowego materiału roślinnego i ludzkich emocji. Swoje umiejętności rozwija nieustannie, ostatnio na kierunku Experimental Plant Design w Norwegii. Często zapraszana na wydarzenia florystyczne oraz plenery artystyczne i festiwale land art. Wraz z Magdaleną Birula-Białynicką tworzy szkołę Kwitnące Horyzonty, w której dzieli się wiedzą i pozytywną energią, stosując nieoczywiste rozwiązania metodyczne. Z radością obserwuje rozwój uczniów i absolwentów, wspierając ich we własnych poszukiwaniach. Współpracuje z wieloma szkołami i organizacjami florystycznymi: Norwegii, Finlandii, Holandii, Islandii, Włoch, Ukrainy, Łotwy, Białorusi oraz europejskimi organizacjami - Florint, Flornet. W Polsce współpracuje z Zespołem Szkół Jawor Medyk Art. Międzynarodowy sędzia sztuki florystycznej, mistrz florystyki, vice mistrz Polski we florystyce, egzaminator OKE, przewodnicząca Komisji Egzaminacyjnej Izby Rzemieślniczej w Opolu, Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet. Publikuje we Floral Annual Art.

 • Magdalena Birula-Białynicka
 • Florystyczną pasję rozpoczęła podróżując po różnych zakątkach Europy, przywożąc wartościowe doświadczenia, obserwacje i przyjaźnie zawarte z branżowymi autorytetami. W swoich pracach, poszukując formy i przestrzeni, łamie stereotypy. Ze swobodą porusza się po pokrewnych florystyce rewirach szeroko rozumianej sztuki. Tworzy połączenia dotychczas nieznane. Często zapraszana na wydarzenia florystyczne oraz plenery artystyczne i festiwale land art. Wspólnie z Moniką Bębenek tworzą szkołę florystyczną Kwitnące Horyzonty, dzieląc się posiadaną wiedzą i doświadczeniem. Jej główną inspiracją jest pobudzanie ludzi do własnej kreatywnej twórczości. Współpracuje z wieloma szkołami i organizacjami florystycznymi: Szwajcarii, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Szwecji, Danii, Holandii, Islandii, Francji, Norwegii, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Czech. W Polsce współpracuje z Zespołem Szkół Jawor Medyk Art. Od początku swojej działalności współpracuje z mediami, zarażając ludzi miłością do kwiatów i nature art. Międzynarodowy sędzia sztuki florystycznej, mistrz florystyki, vice mistrz Polski we florystyce. Publikuje we Floral Annual Art.

 • Marek Kucharski
 • Mistrz florystyki, Mistrz Dolnego Śląska (2001r.). Uczestniczył w II Międzynarodowych Florystycznych Mistrzostwach Polski (Poznań 2001r.). Autor i uczestnik licznych wystaw florystycznych, m.in. Międzynarodowej Wystawy Florystycznej (Poznań 2002r.), prezentacji plenerowych oraz land artu. Prowadzi szkolenia, warsztaty (np. cykliczne w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu) - w tym dla dzieci i seniorów oraz pokazy florystyczne (m.in. Hurtownia Róża w Katowicach, Targi Gardenia w Poznaniu). Wykładowca w Kwitnących Horyzontach w Opolu, Medyku w Jaworze, Cosinusie we Wrocławiu. Autor rozlicznych dekoracji floralnych - m.in. dekoracja wrocławskiego ratusza z okazji wizyty Dalajlamy. Wielbiciel technik plecionkarskich oraz pracy z trwałym materiałem roślinnym. "Florystyka to dziedzina sztuki, w której mogę spontanicznie wyrażać siebie poprzez grę form, kształtów oraz barw, od tworzenia małych kompozycji, delikatnych drobiazgów po duże formy przestrzenne, w tym plenerowe. Moim konikiem jest susz roślinny. Sztuką jest dawanie roślinom drugiego życia".

 • Agnieszka Mitko - Kominek
 • "Jestem absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych, Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i Szkoły Florystycznej Małgorzaty Niskiej, gdzie uzyskałam tytuł mistrza florystyki. W 2009 roku uzyskałam certyfikat Krajowego Sędziego Florystycznego. Chęć ciągłego działania utwierdziła mnie w przekonaniu, że florystyka jest dziedziną sztuki, w której można spontanicznie wyrażać siebie poprzez grę form, kształtów oraz barw, od tworzenia małych aranżacji kwiatowych poprzez niepowtarzalne ozdoby, aż do dużych kompozycji przestrzennych. Od 2004 prowadzę Pracownię Florystyczną we Wrocławiu, realizuję projekty florystyczne, przygotowuję wystawy, prowadzę kursy i szkolenia, fotografuję. Od pięciu lat organizuję plenerową wystawę na rynku we Wrocławiu Pokaz rusałek i świtezianek".

 • Iza Tkaczyk
 • Magister sztuki, architekt wnętrz (Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku) i mistrz florystyki (Akademia Marioli Miklaszewskiej). Połknęła florystycznego bakcyla na Studiach Podyplomowych Florystyka - Sztuka Układania Kwiatów na SGGW w Warszawie. W Akademii Marioli Miklaszewskiej rozwinęła skrzydła. Wciąż podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w pokazach, warsztatach, wystawach. Uczestniczka i laureatka wielu konkursów krajowych i zagranicznych. Członek Stowarzyszenia Florystów Polskich i międzynarodowej grupy o nazwie Floral Fundamentals. "Pierwszy raz biorę udział w Plenerowej Wystawie Pamiętajcie o ogrodach - bardzo się cieszę, ogromny to zaszczyt dołączyć do grona tak znakomitych florystów przybywających co roku do Szczecina by pokazać, co im w duszy gra:))))".

 • Łukasz Wierzbiński
 • Od najmłodszych lat miłośnik roślin, nie tylko ozdobnych. Absolwent Technikum Architektury Krajobrazu. Już na tym etapie kształcenia swoją przyszłość trwale wiązał z roślinami. Praca w wyspecjalizowanych gospodarstwach ogrodniczych pozwoliła mu na zapoznanie się z tajnikami produkcji i etapami rozwoju wielu gatunków, co stało się inspiracją do szerszego poznania świata roślin ozdobnych. Pierwsze doświadczenia we florystyce zdobywał na praktykach w zaprzyjaźnionych kwiaciarniach i firmach ogrodniczych. Już na pierwszym roku studiów Ogrodnictwa na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie zainteresował się działalnością Studenckiego Koła Naukowego Florystów. Zdobyte wcześniej umiejętności w krótkim czasie umożliwiły mu objęcie funkcji prezesa. W lutym 2015 roku obronił tytuł inżyniera w specjalizacji Rośliny Ozdobne i Kształtowanie Terenów Zieleni, a pięć miesięcy później, dzięki wiedzy i doświadczeniu nabytym podczas wolontariatu przy Podyplomowych Studiach Florystyka ZUT, został dyplomowanym florystą. Pomimo krótkiego stażu w zawodzie ma już na koncie tytuł Mistrza Regionu Wielkopolsko-Zachodniopomorskiego oraz Międzynarodowego Mistrza Polski we florystyce..

 • Michał Czapiewski
 • Czeladnik florysta, absolwent studiów inżynierskich na kierunku Architektura i Urbanistyka na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym, absolwent Polskiej Szkoły Florystycznej w Poznaniu oraz wielu kursów florystycznych. Obecnie student studiów magisterskich na kierunku Architektura i studiów inżynierskich na kierunku Budownictwo. Od lat związany z rodzinną kwiaciarnią, którą obecnie prowadzi wspólnie z mamą. Dla niego każdy dzień to nowe wyzwania w kreowania rzeczywistości, tej bliskiej i dalszej. Obecnie zafascynowany tworzeniem form organicznych za pomocą narzędzi wyższej matematyki. W swoich pracach wiąże wiedzę techniczną z florystyczną.

 • Agnieszka Czech
 • Dyplomowany mistrz florystyki, absolwentka Podyplomowych Studiów Florystyka ZUT, laureatka Międzynarodowych Mistrzostw Florystycznych Polski.


 • Monika Dłużyk-Marciniak, Kwiaciarnia Pod żółtą różą
 • "Prowadzę autorską kwiaciarnię-bukieciarnię Pod żółtą różą. Wciąż poszukuję zgody z naturą. Florystyka jest dla mnie drogą poznania i opisywania świata, bo kwiaty to najdoskonalszy materiał twórczy. Barwa, faktura, kształt i zapach - wielość odczuć, różnorodność znaczeń. Zapraszam na mój blog www.blog.podzoltaroza.pl."
 • Agnieszka Barbara Gostomczyk, Agata Rutkowska
 • Agnieszka Barbara Gostomczyk - na co dzień nauczycielka biologii, architektury krajobrazu i florystyki w ZSCKR w Boninie. W czasie wolnym pełna pasji i energii do upiększania otaczającego nas świata wolontariuszka, zarażająca swym optymizmem. "Logika zaprowadzi cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie." (Albert Einstein)
  Agata Rutkowska - 21-letnia animatorka czasu wolnego, żeglarka, pasjonatka rękodzieła, na co dzień zatrzymująca piękne, ale ulotne chwile w kadrze. W życiu, jak i fotografii, kieruje się mottem: "Prawdziwy nieład ponad sztuczny porządek".
 • Renata Grabicka, Klaudyna Mazur, Hanna Hajduk-Mazur
 • Renata Grabicka - florystka, absolwentka Polskiej Szkoły Florystycznej w Poznaniu. W Poznaniu również prowadzi zajęcia florystyczne dla dzieci. Po raz pierwszy wzięła udział w Plenerowej Wystawie Florystycznej Pamiętajcie o ogrodach w zeszłym roku, w zespole Katarzyny Grety Szymkowiak. Tym razem wystąpi ze swoim własnym projektem i wsparciem Klaudyny Mazur i Hanny Hajduk-Mazur.

  Klaudyna Mazur - absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie. Jako osoba początkująca w dziedzinie florystyki, z zamiłowaniem i pasją do roślin, jest wsparciem dla Renaty Grabickiej.
  Hanna Hajduk-Mazur


 • Agnieszka Grabowska-Ziętek, Pracownia florystyczno-rękodzielnicza Kwiatostan Umysłu
 • Architekt krajobrazu, dyplomowana florystka - absolwentka Podyplomowych Studiów Florystyka ZUT w Szczecinie. Z kwiatów i drutu ozdobnego zrobi prawie wszystko. Entuzjastka biżuterii i kreacji floralnych. Obecnie realizuje autorskie projekty pod szyldem pracowni florystyczno-rękodzielniczej Kwiatostan Umysłu, której jest właścicielką. Na Plenerowej Wystawie Florystycznej Pamiętajcie o ogrodach po raz trzeci, na pewno nie ostatni. • Marta Jagiełło
 • Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US oraz Podyplomowych Studiów Florystyka ZUT. Trzykrotnie uczestniczyła w Plenerowej Wystawie Florystycznej Pamiętajcie o ogrodach i po pewnej przerwie, z sentymentem, wraca w "plener", żeby ćwiczyć wyobraźnię, bawić się i zachwycać pięknem i plastycznością roślin, obserwować innych florystów przy pracy i czerpać z tego inspiracje. Udział w tegorocznej wystawie dedykuje Marcinowi i Maurycemu.

 • Łukasz Krytkowski, Zielony Kombinat
 • "Jako cel nadrzędny stawiam sobie walkę ze stwierdzeniem, że 'w tym mieście nic się dzieje', zwłaszcza w kontekście florystyki. Dlatego też powstała inna niż wszystkie, zlokalizowana na Starym Mieście 'Kwiaciarnia przyjazna mężczyźnie', w której zaciszu 'powstały' już mistrzostwa florystyczne oraz warsztaty z Tomaszem Maxem Kuczyńskim. Współtworzę też Kukkę, czyli Pracownię Fotografii Floralnej, gdzie łączymy ludzi i kwiaty. A w głowie kolejnych tysiąc Pomysłów - jak wypełnić Szczecin florystyką na naprawdę wysokim poziomie.
  Sprawdź, jak realizuję te pomysły na facebook.com/ZielonyKombinat i facebook.com/Kukka"

 • Katarzyna Kryś, Kwiaciarnia Możliwości
 • Prowadzi Kwiaciarnię Możliwości. "Wszystko co występuje w naturze ciąg dalszy ma w naszej kwiaciarni. W Plenerowej Wystawie Florystycznej Pamiętajcie o ogrodach uczestniczymy już ósmy raz. I po raz kolejny naszym mottem będzie przekazanie emocji poprzez kwiaty". W wykonaniu pracy udział bierze także Katarzyna Nowerska.

 • Mira Kwaśniewska
 • Absolwentka ZUT w Szczecinie, propagatorka florystyki. Przez wiele lat właścicielka Kwiaciarni Maciejka. Posiada tytuł mistrza florystyki, jest międzynarodowym sędzią (certyfikat FLORINT) i egzaminatorem OKE dla zawodu florysta. Uczestniczy w pracach Komisji Egzaminacyjnej czeladniczej i mistrzowskiej w Izbach Rzemieślniczych Szczecina i Opola. Wielokrotna uczestniczka mistrzostw, wystaw, konkursów i warsztatów w Polsce i za granicą. Pasję do kwiatów łączy z pasją różnych technik rękodzielniczych, którą praktycznie przekazywała ucząc przez wiele lat zawodu i działając społecznie. "Czas i jego miernicy to dla mnie układ mechanicznie prawie doskonały. Płynie, upływa nieustannie, z naszym udziałem, ale bez naszej ingerencji".

 • Krystyna Malman-Bodnar
 • Od początku związana z Plenerową Wystawą Florystyczną Pamiętajcie o ogrodach; pedagog, florystka (dwukrotna zwyciężczyni konkursu florystycznego w Roosendaal - Holadnia), malarka, podróżniczka kochająca odkrywać wszystko co nowe, a w szczególności japońskie. Osoba zakochana w malarstwie flamandzkim, otwarta na nowoczesny świat artystyczny.

 • Aleksandra Pawłowska
 • Ogrodnik w jednej ze szczecińskich firm ogrodniczych.


 • Alina Sendłak, Rękodzielnia Dmuchawce
 • "Obcowanie z przyrodą daje dużo siły i radości. Rodzinne - i nie tylko - wypady pod hasłem GDZIE NAS OCZY PONIOSĄ prowokują i inspirują do działania. I tak już kolejny raz mam zaszczyt wziąć udział w wystawie dla pasjonatów patyków i kwiatów - florystów".

 • Rafał Staszczyk, Kwiaciarnia Plantacja
 • Z florystyką związany od ponad 20 lat. Absolwent Polskiej Szkoły Florystycznej w Poznaniu. Od 10 lat prowadzi kwiaciarnię Plantacja w Szczecinie. Wielokrotny uczestnik wystaw i konkursów florystycznych. Prowadzi zajęcia z florystyki i organizuje warsztaty florystyczne.

 • Janusz Wilas
 • Biolog, doktorant Katedry Ogrodnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, mistrz florystyki i głodny świata podróżnik w jednym :) Na co dzień łączy pasję i pracę naukową, badając związki biologicznie czynne w roślinach

 • Studenckie Koło Naukowe Florystów, ZUT Szczecin - praca pod kierunkiem dra Piotra Salachny: Wojciech Senderek, Bożena Wieczorek, Łukasz Wierzbiński
 • Wojciech Senderek - pasjonat zieleni, inżynier ogrodnictwa, stale poszerzający swą wiedzę na temat roślin ozdobnych w celu kreowania własnego ogrodu. Członek Studenckiego Koła Naukowego Florystów ZUT w Szczecinie.  Bożena Wieczorek - inżynier ogrodnictwa, członkini Studenckiego Koła Naukowego Florystów ZUT. Wielka miłośniczka flory i fauny, a także baczna obserwatorka świata mody i projektantka biżuterii, szukająca inspiracji w świecie roślin.


 • Szczecińska Szkoła Florystyczna - prace zbiorowe pod kierunkiem Mirelli Okińczyc-Zuwalskiej
 • "Szczecińska Szkoła Florystyczna powstała z pasji do roślin, przyrody i umiejętności nauczania. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mają zdolności manualne, chęci do samorealizacji i chętnie podążają za swoimi marzeniami oraz tych, którzy jeszcze się wahają:) Nauka trwa rok - w systemie zaocznym - 2 weekendy w miesiącu. Od września nowość: nauka w systemie dziennym 5 dni w miesiącu od poniedziałku do piątku - przez rok. Szkoła przygotowuje słuchacza do egzaminu czeladniczego oraz OKE. Szczegóły na stronie www.szczecinskaszkolaflorystyczna.pl. Nauczamy tak, aby nauka była przyjemnością, pasją, hobby, a słuchacz/uczeń czuł się komfortowo i swobodnie. Dokładamy starań, aby był w pełni przygotowany do egzaminów, co udaje nam się z powodzeniem realizować - 100% zdawalności w OKE".

  Praca zbiorowa: Marta Baranowska, Milena Bauza-Chrzanowska, Jacek Chromik, Lilia Domańska, Katarzyna Juras, Ewelina Kasprowiak, Agnieszka Miszałkowska, Karolina Ochocińska, Agnieszka Piech-Żurawowicz, Magdalena Pikuła, Małgorzata Stankiewicz, Joanna Szczudło, Ewa Walczykowska, Paulina Włodarczyk, Katarzyna Zubrzycka-Woloch

  Praca zbiorowa: Izabela Barylak, Bogusława Burzyńska, Katarzyna Fuksa, Daria Jopek, Anna Kopera, Krystyna Łabenda, Elwira Piasecka-Kowalewska, Marta Pytlak, Wioleta Stark, Grażyna Szustowska
  Praca zbiorowa: Ewa Andrzejewska, Renata Bolewska, Małgorzata Bonter, Adam Fiszer, Ewa Gotkiewicz, Magdalena Jakóbiec, Ewa Klaus, Małgorzata Klaus, Barbara Kruk, Kinga Rogut

 • Centrum Nauki i Biznesu ŻAK - Florystyka - prace zbiorowe pod kierunkiem Rafała Staszczyka
 • Prace zbiorowe wykonane przez słuchaczy pierwszego i drugiego semestru florystyki w Centrum Nauki i Biznesu ŻAK

 • Policealna Szkoła Cosinus - Florystyka - praca zbiorowa pod kierunkiem Sylwii Kwiatkowskiej
 • Florystyka to wyzwania - i takie wyzwanie podjęły uczennice szkoły policealnej Cosinus, kierunku florystyka. Patrzšc na zrealizowanš pracę, należy wiedzieć, iż mimo skromnego doœwiadczenia i pierwszego tak poważnego wystšpienia florystycznego, chcš one pokazać œwieżoœć pomysłu, odwagę tworzenia dużych kompozycji i wielkš chęć, by to doœwiadczenie przekuć w coraz to lepsze prace, tak aby cały czas podnosić poziom zachodniopomorskiej florystyki.

  Szkoła Cosinus zaprasza absolwentów szkół dajšcych wykształcenie œrednie (także bez zdanego egzaminu maturalnego). Nauka w szkole trwa rok i obejmuje również praktyki zawodowe. Po ukończeniu szkoły można prowadzić kwiaciarnie i usługi florystyczne.


mecenat

FLOATING GARDEN

partnerzy


ZWIK
MULTIKWIAT
MULTIKWIAT

© FM Firma Marketingowa Robert Szyjanowski