patronat medialny

TVP SZCZECIN POLSKIE RADIO SZCZECIN KURIER SZCZECIŃSKI
 • Monika Bębenek
 • Od początku niepokorna, poszukująca innowacyjnych rozwiązań, krok po kroku samodzielnie tworzyła swoją drogę w pracy z kwiatami. Organicznie związana z otaczającą ją naturą i czerpiąca z niej wszelkie inspiracje. Lubi podejmować wyzwania - w swoich pracach podejmuje dyskurs z najbliższą jej sztuką współczesną i dizajnem. Rzadko wyraża się w formie obiektu, preferując opcję instalacji. Równie ważne dla niej są klasyczne formy bukietu, jak i rozbudowane realizacje artystyczne. W pracy ceni kontekst wynikający z połączenia wyjątkowego materiału roślinnego i ludzkich emocji. Swoje umiejętności rozwija nieustannie, ostatnio na kierunku Experimental Plant Design w Norwegii. Często zapraszana na wydarzenia florystyczne oraz plenery artystyczne i festiwale land art. Wraz z Magdaleną Birula-Białynicką tworzy szkołę Kwitnące Horyzonty, w której dzieli się wiedzą i pozytywną energią, stosując nieoczywiste rozwiązania metodyczne. Z radością obserwuje rozwój uczniów i absolwentów, wspierając ich we własnych poszukiwaniach.
  Współpracuje z wieloma szkołami i organizacjami florystycznymi: Norwegii, Finlandii, Holandii, Islandii, Włoch, Ukrainy, Łotwy, Białorusi oraz europejskimi organizacjami - Florint, Flornet. W Polsce współpracuje z Zespołem Szkół Jawor Medyk Art. Międzynarodowy sędzia sztuki florystycznej, mistrz florystyki, vice mistrz Polski we florystyce, egzaminator OKE, przewodnicząca Komisji Egzaminacyjnej Izby Rzemieślniczej w Opolu, Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet. Publikuje we Floral Annual Art.

 • Magdalena Birula-Białynicka
 • Florystyczną pasję rozpoczęła podróżując po różnych zakątkach Europy, przywożąc wartościowe doświadczenia, obserwacje i przyjaźnie zawarte z branżowymi autorytetami. W swoich pracach, poszukując formy i przestrzeni, łamie stereotypy. Ze swobodą porusza się po pokrewnych florystyce rewirach szeroko rozumianej sztuki. Tworzy połączenia dotychczas nieznane. Często zapraszana na wydarzenia florystyczne oraz plenery artystyczne i festiwale land art. Wspólnie z Moniką Bębenek tworzą szkołę florystyczną Kwitnące Horyzonty, dzieląc się posiadaną wiedzą i doświadczeniem. Jej główną inspiracją jest pobudzanie ludzi do własnej kreatywnej twórczości.
  Współpracuje z wieloma szkołami i organizacjami florystycznymi: Szwajcarii, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Szwecji, Danii, Holandii, Islandii, Francji, Norwegii, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Czech. W Polsce współpracuje z Zespołem Szkół Jawor Medyk Art. Od początku swojej działalności współpracuje z mediami, zarażając ludzi miłością do kwiatów i nature art. Międzynarodowy sędzia sztuki florystycznej, mistrz florystyki, vice mistrz Polski we florystyce. Publikuje we Floral Annual Art.

 • Marek Kucharski
 • Mistrz florystyki, Mistrz Dolnego Śląska (2001r.). Uczestniczył w II Międzynarodowych Florystycznych Mistrzostwach Polski (Poznań 2001r.). Autor i uczestnik licznych wystaw florystycznych, m.in. Międzynarodowej Wystawy Florystycznej (Poznań 2002r.), prezentacji plenerowych oraz land artu. Prowadzi szkolenia, warsztaty (np. cykliczne w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu) - w tym dla dzieci i seniorów oraz pokazy florystyczne (m.in. Hurtownia Róża w Katowicach, Targi Gardenia w Poznaniu). Wykładowca w Kwitnących Horyzontach w Opolu, Medyku w Jaworze, Cosinusie we Wrocławiu. Autor rozlicznych dekoracji floralnych – m.in. dekoracja wrocławskiego ratusza z okazji wizyty Dalajlamy. Wielbiciel technik plecionkarskich oraz pracy z trwałym materiałem roślinnym. "Florystyka to dziedzina sztuki, w której mogę spontanicznie wyrażać siebie poprzez grę form, kształtów oraz barw, od tworzenia małych kompozycji, delikatnych drobiazgów po duże formy przestrzenne, w tym plenerowe. Moim konikiem jest susz roślinny. Sztuką jest dawanie roślinom drugiego życia".

 • Tomasz Max Kuczyński
 • Jest absolwentem Akademii Marioli Miklaszewskiej w Warszawie. Posiada państwowy i branżowy tytuł mistrza florystyki. Ukończył wiele kursów florystycznych u polskich i zagranicznych mistrzów florystyki. Posiada wykształcenie plastyczne, studiował także architekturę wnętrz. Startował w wielu konkursach, brał udział w wystawach. Obecnie prowadzi wiele szkoleń i pokazów w całej Polsce i poza granicami kraju i właśnie to daje mu najwięcej przyjemności i satysfakcji. Pasjonuje się florystyką i sztuką.
  Nagrody i osiągnięcia :
  Międzynarodowy Mistrz Polski Juniorów we Florystyce 2005/2006
  Międzynarodowy Mistrz Polski Juniorów we Florystyce 2010/2011
  II Europejski Wicemistrz Juniorów we Florystyce 2011 EUROFLEURS – Anglia
  1 miejsce w konkursie na najbardziej innowacyjny pomysł podczas EUROFLEURS 2011
  I Międzynarodowy Wicemistrz Polski we Florystyce 2012/2013
  II miejsce na Międzynarodowym Konkursie OASIS®RAINBOW® 2012
  Mistrz Polski we florystyce w kategorii seniorów 2014/2015
  4 miejsce podczas florystycznych mistrzostw Europy EUROPACUP 2016
  Jest także oficjalnym ambasadorem firmy OASIS.

 • Monika Kudłacz
 • Swoją drogę florystyczną zaczęła od solidnego przygotowania do zawodu. W 2006 roku ukończyła Szkołę Florystyczną Małgorzaty Niskiej, a rok później Akademię Marioli Miklaszewskiej, uzyskując tytuł mistrza florystyki. Jest międzynarodowym sędzią sztuki florystycznej (FLORINT). W latach 2009-2015 współtworzyła pracownię florystyczną City Flowers w Krakowie. Aktywnie uczestniczy w życiu florystycznym Polski i Europy szkoląc się, prowadząc pokazy, pracując w komisjach sędziowskich, asystując polskim reprezentantom na międzynarodowych konkursach. Jest nauczycielem zawodu na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Poza florystyką jest uzależniona od podróży z plecakiem i eksperymentów kulinarnych. Jak sama mówi: "Odkąd kwiaty zakwitły w moim życiu pierwszemu nałogowi oddaję się sporadycznie, natomiast drugiemu codziennie". Obecnie prowadzi pracownię florystyczną Flora & Art Monika Kudłacz. www.monikakudlacz.pl

 • Agnieszka Mitko-Kominek
 • Pochodzi z Jarosławia. Plastyk, pedagog, mistrz florystyki. Prowadzi Pracownię Florystyczną we Wrocławiu. Realizuje projekty florystyczne, przygotowuje wystawy, prowadzi kursy, pokazy i szkolenia, jest sędzią egzaminach i konkursach. W pracach florystycznych spontanicznie wyraża siebie poprzez grę kształtów i barw, od tworzenia małych kompozycji kwiatowych do dużych form przestrzennych.


 • Monika Wilgocka
 • Dyplomowana mistrzyni florystyki, wicemistrzyni Polski 2010 r. Od kilku lat aktywnie działa w branży florystycznej. Brała udział w wielu pokazach, projektach, szkoleniach, konkursach, warsztatach i mistrzostwach. Zdobytą wiedzę i doświadczenie florystyczne przekazuje swoim kursantom i klientom w kwiaciarniach w Zgorzelcu.
  Najważniejsze osiągnięcia:
  I miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska we Florystyce we Wrocławiu 2013 r.
  I miejsce w Konkursie Florystycznym w Warszawie 2011r.
  II miejsce w Mistrzostwach Polski we Florystyce w Poznaniu 2010 r.

 • Agnieszka Czech, Kuźnia Marzeń
 • Architekt krajobrazu, dyplomowany mistrz florystyki, absolwentka Podyplomowych Studiów Florystyka ZUT, laureatka VII Międzynarodowych Mistrzostw Florystycznych Polski. Obecnie tworzy pod szyldem Kuźni Marzeń, w której pragnienia przekuwa się w rękodzielniczą sztukę.

 • Monika Dłużyk-Marciniak, Kwiaciarnia Pod żółtą różą Floral Concept Store
 • Właścicielka autorskiej kwiaciarni-bukieciarni Pod żółtą różą. Kwiaty to dla niej najdoskonalszy materiał twórczy. Od niedawna zaprasza do nowej pracowni Pod żółtą różą Floral Concept Store przy ul. Koralowej. Realizuje w niej swoje marzenie o kreatywnym miejscu, w którym piękno kwiatów wyzwala dobrą energię, wewnętrzną radość oraz daje poczucie równowagi w zwariowanej codzienności.

 • Renata Grabicka, Klaudyna Mazur, Hanna Hajduk-Mazur
 • Renata Grabicka – florystka, absolwentka Polskiej Szkoły Florystycznej w Poznaniu. W Poznaniu również prowadzi zajęcia florystyczne dla dzieci. Po raz pierwszy wzięła udział w Plenerowej Wystawie Florystycznej Pamiętajcie o ogrodach dwa lata temu, w zespole Katarzyny Grety Szymkowiak. W tym roku po raz drugi wystąpi z własnym projektem i wsparciem Klaudyny Mazur oraz Hanny Hajduk-Mazur.
  Klaudyna Mazur - absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie. Jako osoba początkująca w dziedzinie florystyki, z zamiłowaniem i pasją do roślin, jest wsparciem dla Renaty Grabickiej.

 • Agnieszka Grabowska-Ziętek, Pracownia florystyczno-rękodzielnicza Kwiatostan Umysłu
 • Architekt krajobrazu, dyplomowana florystka - absolwentka Podyplomowych Studiów Florystyka na ZUT w Szczecinie. Z kwiatów i drutu ozdobnego zrobi prawie wszystko. Entuzjastka biżuterii i kreacji floralnych. Obecnie realizuje autorskie projekty pod szyldem pracowni florystyczno-rękodzielniczej Kwiatostan Umysłu, której jest właścicielką. Na Plenerowej Wystawie Florystycznej po raz czwarty, na pewno nie ostatni. • Katarzyna Kryś, Katarzyna Nowerska, Kwiaciarnia Możliwości
 • Katarzyna Kryś - prowadzi Kwiaciarnię Możliwości. "Wszystko co występuje w naturze ciąg dalszy ma w naszej kwiaciarni. W Plenerowej Wystawie Florystycznej Pamiętajcie o ogrodach uczestniczymy już dziewiąty raz. I po raz kolejny naszym mottem będzie przekazanie emocji poprzez kwiaty". W wykonaniu pracy udział bierze także Katarzyna Nowerska.
 • Łukasz Krytkowski Zielony Kombinat
 • "Kocham naturę, najchętniej otworzyłbym kwiaciarnię w środku lasu, korzystając tylko z zastanych produktów. Do tego jestem lokalnym patriotą, więc wciąż próbuję zaszczepić w szczecinianach miłość do kwiatów podanych na wysokim poziomie, świeżych, dobrej jakości, bo chcę pokazać, że da się w Szczecinie kupić dobry bukiet. Moją główną ideą jest 'kwiaciarnia przyjazna mężczyźnie', czyli obsługa męskiego klienta w możliwie najprostszy sposób, tak by dawanie kwiatów stało się codziennością. Jakby tego było mało, współpracuję z Kukką, z którą łączymy w fotografii ludzi i kwiaty, nagrywam promujące kwiaty filmy i realizuję wiele innych aktywności – do zapoznania się z nimi zapraszam na fb/zielonykombinat".

 • Krystyna Malman-Bodnar, Paweł Bodnar-Malman
 • Krystyna Malman-Bodnar - florystka kochająca kwiaty i ratująca zwierzęta. Z wystawą związana od samego początku. Dwukrotna zwyciężczyni konkursu florystycznego w Roosendaal w Holandii. Pedagog, malarka, podróżniczka zakochana w Japonii, świeżo upieczona blogerka podróżniczo - lifestylowa.

 • Alina Sendłak, Rękodzielnia Dmuchawce
 • "Obcowanie z przyrodą daje dużo siły i radości. Rodzinne - i nie tylko - wypady pod hasłem GDZIE NAS OCZY PONIOSĄ prowokują i inspirują do działania. I tak już kolejny raz mam zaszczyt wziąć udział w wystawie dla pasjonatów patyków i kwiatów – florystów".

 • Rafał Staszczyk, Kwiaciarnia Plantacja
 • Z florystyką związany od ponad 20 lat. Absolwent Polskiej Szkoły Florystycznej w Poznaniu. Od 11 lat prowadzi kwiaciarnię Plantacja w Szczecinie. Wielokrotny uczestnik wystaw i konkursów florystycznych. Prowadzi zajęcia z florystyki i organizuje warsztaty florystyczne. • Łukasz Wierzbiński, Wojciech Senderek, Pracownia Florystyczna Zielna
 • Łukasz Wierzbiński – od najmłodszych lat miłośnik roślin – nie tylko ozdobnych. Pierwsze doświadczenia we florystyce zdobywał na praktykach w zaprzyjaźnionych kwiaciarniach i firmach ogrodniczych. Na początku 2015 roku obronił tytuł inżyniera ogrodnictwa w specjalizacji Rośliny Ozdobne i Kształtowanie Terenów Zieleni. W październiku 2015 roku został laureatem pierwszego miejsca w II Krajowych Florystycznych Mistrzostwach Regionu Wielkopolsko – Zachodniopomorskiego. Kilka miesięcy później w IX Międzynarodowych Mistrzostwach Florystycznych uzyskał tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski w kategorii seniorów. W lipcu 2016 roku obronił tytuł magistra ogrodnictwa w swojej specjalizacji. Kontynuował florystyczną naukę na Podyplomowych Studiach Florystyka ZUT, by już w grudniu uzyskać tytuł mistrza florystyki po egzaminie organizowanym przez komisję branżową Zachodniopomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Szczecinie. Pasja i miłość do świata roślin była ogromną dawką energii, która doprowadziła do otwarcia Pracowni Florystycznej Zielna.

  Wojciech Senderek – magister inżynier ogrodnictwa w specjalizacji Rośliny Ozdobne i Kształtowanie Terenów Zieleni. Miłośnik fauny i flory stale poszerzający swoją wiedze na temat roślin ozdobnych, którą bacznie wykorzystuje w aranżacji swojego przydomowego ogrodu. Od grudnia 2016 roku dyplomowany florysta.

 • Szczecińska Szkoła Florystyczna - praca zbiorowa pod kierunkiem Mirelli Okińczyc-Zuwalskiej
 • Szczecińska Szkoła Florystyczna - praca zbiorowa pod kierunkiem Mirelli Okińczyc-Zuwalskiej Szczecińska Szkoła Florystyczna powstała z pasji do roślin, przyrody i umiejętności nauczania. Nauczamy tak, aby nauka była przyjemnością, pasją, hobby a słuchacz po ukończeniu szkoły stał się w pełni wykwalifikowanym florystą. Nasza szkoła kształci w cyklu rocznym, kończącym się egzaminami państwowymi. Absolwenci szkoły zdają egzamin czeladniczy przed Izbą Rzemieślniczą, a po zdaniu otrzymują tytuł czeladnika florysty. Kształcimy na kierunkach: florysta oraz mistrz florystyki. www.szczecinskaszkolaflorystyczna.pl

  Praca zbiorowa: Małgorzata Sieczka-Puljan, Kamila Rogal-Figlus, Paulina Krawczyk, Joanna Szeligowska, Sylwia Majer, Alicja Sadowska, Monika Dąbrowska, Łukasz Mateńko. • Policealna Szkoła Cosinus - Florystyka - prace zbiorowe pod kierunkiem Sylwii Kwiatkowskiej
 • Szkoła Cosinus to ponad 20 lat obecności na rynku edukacyjnym w Polsce. Misja kształcenia polega na tworzeniu przyjaznego środowiska edukacyjnego dla dorosłych w ramach zaocznego liceum dla dorosłych oraz szkół policealnych, w których uczniowie zdobywają konkretny zawód i umiejętności. Jednym z najpopularniejszych kierunków jest florystyka, która co semestr znajduje wielu chętnych. Nauka trwa dwa semestry i jest całkowicie bezpłatna. Uczniowie realizują podstawę programową MEN oraz uczestniczą w dodatkowych zajęciach podłóg własnych zainteresowań. Trzeba nadmienić, że opiekunką kierunku jest mistrz florysta, Pani Sylwia Kwiatkowska, dlatego osoby wychodzące spod jej skrzydeł, doskonale odnajdują się na rynku florystycznym.

  Prace zbiorowe:
  Anna Cisłowska, Danuta Dąbrowska, Ewa Erbel, Emilia Głogowska, Joanna Hryniak, Alicja Kisielowska, Agnieszka Majka, Elżbieta Mikołajczyk, Irena Nowak, Karolina Stasiak, Ida Szpakowska, Ewa Zwierzchowska

  Halina Dąbrowska, Ewa Drewicz, Aleksandra Hertel, Weronika Kuks, Anna Lisiecka, Izabela Makowska, Agata Milewicz-Gałkiewicz, Jolanta Nienierza, Anna Piasek, Alina Rojek, Ewa Słabicka-Szwal, Ewa Szynkowska, Małgorzata Wąs, Hanna Zimnicka.mecenat

FLOATING GARDEN

partner


ZWIK

© FM Firma Marketingowa Robert Szyjanowski